grubyzwierz

   STRONA GŁÓWNA

   TEAM ZACHÓD

   ZŁÓW I WYPUŚĆ

   RELACJE Z WYPRAW

  RYBY DRAPIEŻNE

  KARPIOWANIE

  POD LODEM

   FILMY

   GALERIA

   ŁOWISKA

   GRY

   KUCHNIA

 

Duże okonie

STRONA GŁÓWNA => RELACJE Z WYPRAW

czytano

16474

razy

WIOSNA I LATO 2013 Z TEAM ZACHÓD

       

Wiosna 2013 stała pod znakiem wielkiej wody. Rzeki pstrągowe stały się niegościnne, jednak Animal, Banio, Dżepetto i Ziomek wyciągali raz po raz wymiarowe ryby.

zimowy pstrąg potokowy

Ziomkowy czterdziestak skuszony woblerem z drewutni Dżepetta

 

zimowy pstrąg potokowy

Piękny wobler - piękny pstrąg...

 

wiosenny pstrąg potokowy

Wiosenny pstrąg Ziomka

 

Maj - kolejna wyżówka na Odrze. Rozlane starorzecza nie wróżyły dobrych wyników. Mimo niesprzyjających warunków Animal z Ziomkiem złowili po kilka szczupaków.

 

W drugiej połowie maja wybraliśmy się nad Bałtyk na belony. Ziomek poza łowieniem przyuczał w wędkarskim fachu swoją córę. Być może Maja za rok przyjedzie na belony z własną wędką... ?

Ryby dopisały zwłaszcza w ostatni dzień. Przy okazji połowiliśmy śledzie, które na "śledziowe choinki" brały rewelacyjnie.

 

Maj, to dla członków CARPHOLIC TEAM początek sezonu. I Czarnyy i Animal mogą się pochwalić ładnymi karpiami. Ja poszedłem na łatwiznę i zamiast dzikiej wody odwiedzałem komercje łowiąc karpiki o wadze 1-3 kg.

 

Kolejne tygodnie biegania z wędkami przełożyły się na różne wyniki. Animal i Ziomek spisali się jako łowcy sumów. O mały włos i Banio nie stałby się łowcą wąsatych potworów. W ciągu tylko jednej nocki miał na kiju dwa spore sumy. Niestety musiał uznać ich wyższość. Największe ryby złowił Ziomek - jego sumy 180 i 183 cm to naprawdę spore okazy.

 

Gorące lato nie sprzyjało połowom szczupaków. Z trudem udało mi się łowić wymiarowe esoxy. Coś tam zawsze jednak szło z tej ciepłej zupy wydłubać.

 

Animal swój dobry letni sezon spinningowy przypieczętował zwycięstwem w zawodach Cyklu Grand Prix Okręgu Zielona Góra łowiąc m.in. niezłego szczupaka i bolenia.

 

W ostatni dzień sezonu pstrągowego wyrwałem się na kilka godzin nad pstrągową rzeczkę. Był to jeden z tych dni, kiedy wszystko nie idzie zgodnie z planem. Najpierw urwałem 6 woblerów w 6 rzutach. Nie chcąc stracić kolejnej cennej przynęty zacząłem łowić na obrotówkę. Ta w pierwszym rzucie zaczepiła się o krzak. Naciągnąłem tak mocno plecionkę, że w końcu jeden grot kotwiczki wyprostował się, a sama błystka jak pocisk wystrzeliła z zaczepu lecąc w kierunku mojej głowy. W rezultacie uderzyła mnie w brodę wbijając grot w skórę. Naszarpałem się chwię, ale w końcu wyczepiłem się z kotwiczki. Blacha tymczasem ze złotej zmieniła się w krwistoczerwoną. Krew się lała, ale udało mi się ją zatamować roztartym zielem krwawnika. Kiedy nerwy puściły, umyłem się w rzece i wykonałem rzut w bardzo kiepską miejscówkę. Wtedy poczułem konkretne branie. Emocjonujący hol i na brzegu ląduje pstrąg 48 cm. Mój rekordowy. Taki miły akcent na koniec sezonu.

 

Grubyzwierz

 

STRONA GŁÓWNA => RELACJE Z WYPRAW

 

 

 Dodaj swój komentarz  

 • lafilleculottee 2022-01-02 10:26:52
  carteras burberry para mujer lafilleculottee
 • nike air max 2017-06-30 05:16:33
  Nike Shop UK,Nike Free run 5.0, nike air max
 • nike free gym shoes 2016-07-07 16:48:32
  Another style of Oakley sunglasses uses a unique technology to avoid pulling the hairs. [url=http://www.redtriangless.com/m249/]nike free gym shoes[/url] nike free gym shoes
 • Zwierz 2013-11-12 18:35:29

  Czekaj no czekaj, Banio ostro na sandacze poluje, jakieś foty obiecał :) Ja idę właśnie szykować gruntówkę na miętusa :P  Czas na te ładne marmurkowe rybki ;]

 • ziomek 2013-11-12 16:58:27

  Kolejny dobry sezon! I jeszcze nie koniec. Do tych kilku jesiennych szczupaków, jeszcze by się jakieś sandacze przydały, aby Waldek miał co pisać na GZ :). W każdym razie łowimy przekrojowo - niemal wszystkie gatunki można w relacjach spotkać. Fajnie. Pozdro.


Dodaj własną opinię :


AntiBot 

 

Menu prawe

 


7,78 kg

 

 

POLECAMY

pajacyk_139x68.gif

 

 

stat4u

 

 

Top 100 o Wedkarstwie

 

Wedkarstwo

 

 

 

grubyzwierz

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2006-2011 GrubyZwierz.com Projekt i wykonanie: GrubyZwierz

E-mail: waldek@grubyzwierz.com

Odsony: 4396 Unikalne:828 Dzisiaj: 24 Online: 4Top: 18-01-2022 (138)