grubyzwierz

   STRONA GŁÓWNA

   TEAM ZACHÓD

   ZŁÓW I WYPUŚĆ

   RELACJE Z WYPRAW

  RYBY DRAPIEŻNE

  KARPIOWANIE

  POD LODEM

   FILMY

   GALERIA

   ŁOWISKA

   GRY

   KUCHNIA

 

Morskie trocie

STRONA GŁÓWNA => RELACJE Z WYPRAW

czytano

23253

razy

MORSKIE TROCIE. TEAM ZACHÓD W DANII

Wszystko zaczęło się pod koniec 2012 roku, podczas spotkania wigilijnego Team Zachód. Podjęliśmy wówczas decyzję o kwietniowym wyjeździe do Danii. Miejscówkę wyszukał Animal. Malownicze krajobrazy od razu przypadły nam do gustu. Pozostało tylko znaleźć domek, zamówić prom i uzupełnić braki w sprzęcie. Tygodnie mijały szybko, nadszedł dzień wyjazdu. Nasz Team ponownie zebrał się, by zmierzyć się z Królową Bałtyku - morską trocią. Wyruszyliśmy w składzie: Banio, Krzysiek, The_Animal, Ziomek i Grubyzwierz.

SOBOTA.

Z Zielonej Góry wyruszamy około 22:00, po drodze zgarniamy Ziomka i kierujemy się na prom. Jesteśmy godzinkę przed czasem, mamy więc chwilę na rozprostowanie kości. Na promie czas mija szybko, chyba głównie przez to że każdy z nas spał. Wczesnym rankiem docieramy do wybrzeży Danii. Przed nami jeszcze 2 godziny jazdy przez malowniczą okolicę. W końcu docieramy do celu. Szybkie oglądanie domku, tarasu i portu - jest pięknie. Zaczynamy szykować sprzęt i testować przynęty. Krzysiek robi powitalne drinki. Na to czekaliśmy cały rok!

Team Zachód

Team Zachód

Team Zachód

Team Zachód

Team Zachód

Team Zachód - powered by...

 

Sprzęt gotowy, ruszamy! Ziomek z Baniem idą sprawdzić jedną miejscówkę, ja z Animalem idę w drugą stronę. Na skarpach brzegu widać hałdy śniegu. Wrzucam termometr do morza, woda ma 4 stopnie. Łowimy około 2 godziny po czym wracamy do domku na kolację. Ryb brak, poza kurem rogaczem złowionym przez Bania.

Team Zachód

Team Zachód

Team Zachód

 

NIEDZIELA.

Wstajemy koło 8:00. Jemy śniadanie i jedziemy na nowa miejscówkę. Przed nami schody do nikąd. 15 minut marszu w dół. Aż strach pomyśleć ile minut się wraca... W końcu widać morze. Jest pięknie. Klify wspaniale wyglądają w porannym słońcu. Szybko ubieramy spodniobuty i zaczynamy łowienie. Krzysiek w tym czasie spaceruje brzegiem robiąc zdjęcia. Brań niestety nie ma. Wracamy do domku na obiad.

Team Zachód

Team Zachód

Team Zachód

Team Zachód

Team Zachód

Team Zachód

Team Zachód

 

Wieczorem ponownie jedziemy łowić. Odwiedzamy nową miejscówkę. Zaczyna się przypływ, przy brzegu widać tysiące kiełży. Z Ziomkiem dochodzimy do wniosku, że trocie muszą zaraz brać. Wszystkie okoliczności za tym przemawiają. Na potwierdzenie tego Ziomek ma branie. Jest troć ! Piękna morska troć . Bierze tuż pod Ziomka nogami. Po widowiskowym holu i kilku świecach ryba ląduje w podbieraku.

Team Zachód

Team Zachód

Team Zachód

Było już prawie ciemno, ale pobiegłem na obiecującą miejscówkę. Bardzo mi przypominała tą sprzed roku, gdzie późnym wieczorem spięła mi się duża troć. Daleki rzut na ukos w zatokę.. jest branie! Troć jest silna, odpływa kilkukrotnie na hamulcu. W końcu podciągam ją pod nogi, widzę jaka jest duża. Z ledwością wprowadzam ją do podbieraka. "Uuuuuuu..!!!" - wydzieram się z radości. Mierzy równo 77 cm, waży 4,45 kg. Piękna morska troć. Zabieram rybę i idę do chłopaków gdzie Krzysiek robi nam zdjęcia.

Morska Troć

Morskie Trocie

 

Z uśmiechami na twarzy wracamy do domku, gdzie przy szklaneczce whiskey planujemy kolejny dzień wyprawy na morskie trocie.

PONIEDZIAŁEK

Nad wodą jesteśmy około 8:00. Przy brzegu znajdujemy wyrzuconą na brzeg węgorzycę. Brań troci jednak nie ma. Koło południa wracamy do domku. Animal smaży ryby, Krzysiek robi drinki. Trocie są bardzo smaczne, każdy oblizuje palce.

Morskie Trocie

Morskie Trocie

Po południu jedziemy na nowe miejsce. Woda jest bardzo czysta, uważamy że trudno będzie przechytrzyć troć. Niedaleko widać spławkę, jednak w nasze przynęty ryby nie chcą uderzyć. Nagle Ziomek tuż pod nogami ma branie. Wyciąga troć na własnego woblera. Trudno nam w to uwierzyć, przecież ten wobler wyglądał jak kołek z kotwicami :) Podczas robienia zdjęć widzimy jak troć wypluwa węgorzyce. Wszystko staje się jasne. Ziomek chcąc nie chcąc zrobił woblera przypominającego tą rybkę i pewnie dlatego tak ochoczo troć uderzyła w jego przynętę. Podwójna radość Ziomka :)

Morskie Trocie

Wieczorem wracamy na miejscówkę, gdzie dzień wcześniej złowiliśmy trotki. Ziomek wyciąga jedną rybę, oczywiście na swojego woblera. Branie ma również Animal. Wyciąga kura, coś koło 30 cm. Kawał ryby!

Morskie Trocie

 

WTOREK

Kolejny piękny słoneczny dzień. Jedziemy na klify.

Morskie Trocie

Morskie Trocie

Morskie Trocie

Morskie Trocie

Morskie Trocie

Morskie Trocie

Morskie Trocie

Morskie Trocie

Kiedy już powoli mamy dość Animal trafia na miejscówkę, gdzie widać spławy troci. Jednak te wcale nie chcą atakować podsuwane przez niego blaszki. W końcu trafia w przynętę, rzut i branie! Zacina rybę. Jest troć!

Morskie Trocie

Morskie Trocie

Morskie Trocie

Wracając gratuluję Animalowi ryby pytając, czy nadal widać spławy. Animal odpowiedział mi, że widać i że mogę sobie rzucić kilka razy. Miałem akurat zestaw spirolino. Branie nastąpiło w pierwszym rzucie. Dzięki Animal za udostępnienie miejscówki! :)

Morskie Trocie

Morskie Trocie

Morskie Trocie

Jedziemy na obiad. Chcemy wrócić pod klify na wieczorne łowienie.

Kiedy zajeżdżamy nad wodę widać postępujący odpływ. Ryby zniknęły, w miejscu gdzie z Animalem wyjąłem rybę jest wody po kostki. Ziomek wyciąga jedną trotkę, po chwili kolejną. Do nocy nic się nie dzieje, wracamy na kolację.

Morskie Trocie

Morskie Trocie

 

ŚRODA

Od rana pada deszcz. Po południu wraca słońce. Jednak postępujący odpływ wypłyca znacznie miejscówki. Dodatkowo woda jest bardzo zmącona kredowym osadem. W zasadzie nie mamy gdzie łowić. Krzysiek z Animalem nie marnują czasu na szukanie głębszych miejsc i zwiedzają port. Ziomkowi udaje się złowić krótką trotkę.

Wieczorem zrywa się bardzo mocny południowo-wchodni wiatr. Oznacza to zmętnienie wody praktycznie na każdej z miejscówek. Jeździmy od miejsca do miejsca szukając możliwości połowu. Jednak bezskutecznie, wszędzie widać mleczną wodę.

Morskie Trocie

CZWARTEK

Warunki niesprzyjają, wciąż wieje, ale jedziemy nad wodę. Woda mętna, wszędzie glony. Odkładam wędkę i szukam bursztynów. Ziomek-twardziel nie poddaje się i ponownie na swojego woblera wyciąga trotkę. Ah... chciałoby się mieć takiego w pudełku i tyle samozaparcia :)

Morskie Trocie

Morskie Trocie

Morskie Trocie

 

Warunki pogodowe nie zmieniają się przez cały dzień. Oznacza to czas na zwiedzanie. Trafiamy przypadkowo do skansenu. Piękny zadbany teren, brak śmieci. Jesteśmy w skansenie sami. Uderza brak kamer, ochrony, tabliczek z zakazami... Odnosimy to do polskiej rzeczywistości... W drodze powrotnej trafiamy na walkę bażantów.

Morskie Trocie

Morskie Trocie

Morskie Trocie

Morskie Trocie

Morskie Trocie

 

PIĄTEK

Wciąż wieje wiatr. Dzień mija nam na spaniu :) Wieczorem podmuchy ustają i jedziemy nad wodę! Nieduża trotka melduje się na zestawie Ziomka. To już jego szósta wyjęta ryba.

Morskie Trocie

Morskie Trocie

 

SOBOTA

Dzień wyjazdu. Rano pakujemy graty, zdajemy domek. Prom mamy wieczorem, przed nami 3-4 godziny łowienia. Jedziemy na klify. Akurat zaczyna się przypływ, woda podnosi się w oczach. Ziomek zacina troć, po chwili i ja mam branie. Biedny Krzysiek biegnie przez pół wybrzeża by zrobić mi zdjęcie. Po chwili widzimy w oddali jak Ziomek holuje kolejną troć. Tym razem zdecydowanie większą. Krzysiek wraca zrobić mu zdjęcie. Nie minęło kilka minut jak i ja mam kolejną troć. Ryba jest bardzo silna, jej nagły atak zsuwa mnie z kamienia, wpadam do wody po szyję. Ryba jednak na szczęście się nie spięła. Po chwili w podbieraku ląduje przyzwoita trotka.

Morskie Trocie

Morskie Trocie

Morskie Trocie

Morskie Trocie

Morskie Trocie

Morskie Trocie

Morskie Trocie

Morskie Trocie

Morskie Trocie

Morskie Trocie

Morskie Trocie

Morskie Trocie

 

Pora kończyć łowienie, ostatni rzut okiem na wodę. Nadchodzi czas podsumowań. Odjeżdżamy mając pewien niedosyt. Silny wiatr uniemożliwił nam łowienie praktycznie przez dwa dni. Zabrakło miejscówek głębokich, dobrych do obławiania rówież podczas odpływu oraz tych osłoniętych od podmuchów. Ryb było jednak więcej niż w poprzednim roku. W pamięci utkwiły nam krajobrazy. Zobaczyć klify, łowić u ich podnóża - bezcenne. Zdjęcia nie oddają nawet w małej części ich piękna.

Morskie Trocie

...

Dzięki chłopaki za wspólną wyprawę. Mam nadzieję, że przed nami są kolejne i kolejne.. Jako TEAM ZACHÓD łowimy już 6 lat, szybko minęło... Czas myśleć o następnej wyprawie na trocie, może ponownie Bornholm... ? :) Krzysiek pewnie pojedzie z nami, jako nasz etatowy fotograf :)

Grubyzwierz

 

Fotki: Krzysiek, Animal, Ziomek, Grubyzwierz

 

 

 

STRONA GŁÓWNA => RELACJE Z WYPRAW

 

 

 Dodaj swój komentarz  

 • anisigaak 2021-06-29 11:36:35
  http://slkjfdf.net/ - Arehezsas Ebesukeg bbr.yemp.grubyzwierz.pl.zmm.lm http://slkjfdf.net/
 • usaiufy 2021-06-29 11:12:16
  http://slkjfdf.net/ - Imeiluci Eudone rdk.xkwq.grubyzwierz.pl.utr.vf http://slkjfdf.net/
 • iytuzik 2021-06-29 04:07:25
  http://slkjfdf.net/ - Anoweva Ufazizazo hky.swgp.grubyzwierz.pl.zpa.nf http://slkjfdf.net/
 • gehaqbiwanixu 2021-06-29 04:02:20
  http://slkjfdf.net/ - Abizin Eufigi jiq.zelf.grubyzwierz.pl.zsv.fp http://slkjfdf.net/
 • choomoHek 2021-06-19 13:20:57
  where to get antabuse in massachusetts
 • choomoHek 2021-06-02 00:39:59
  buying cialis online reviews
 • udajgoludahud 2020-10-27 08:56:11
  http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Amoxicillin 500 Mg Amoxicillin Online jzx.amgo.grubyzwierz.pl.ynz.ty http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/
 • ixibije 2020-10-19 21:19:13
  http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Amoxicillin 500 Mg Amoxicillin mli.apan.grubyzwierz.pl.cht.fy http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/
 • upavakp 2020-10-19 21:08:24
  http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Amoxicillin Online Buy Amoxicillin ljw.mfap.grubyzwierz.pl.efq.dc http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/
 • aulfaviiz 2020-10-19 20:59:10
  http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Amoxicillin 500mg Buy Amoxil wss.ixnt.grubyzwierz.pl.qxz.cx http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/
 • ujimuxoriko 2020-10-19 20:49:27
  http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Buy Amoxicillin Online Buy Amoxicillin lku.nytc.grubyzwierz.pl.xtd.gu http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/
 • elehsir 2020-10-19 20:38:08
  http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Amoxicillin 500mg Amoxicillin 500mg wex.yvtk.grubyzwierz.pl.lck.ko http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/
 • onlanezumusi 2020-10-19 20:27:42
  http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Amoxicillin 500mg Capsules Amoxicillin 500mg kun.plqg.grubyzwierz.pl.qvm.zc http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/
 • uqocohizoa 2020-10-19 20:27:28
  http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Amoxicillin Online Amoxicillin Without Prescription uih.iprr.grubyzwierz.pl.sjv.qw http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/
 • apetoargeg 2020-10-19 20:18:06
  http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Amoxicillin Online Amoxicillin 500 Mg onj.bcou.grubyzwierz.pl.iyd.nl http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/
 • isekeyi 2020-10-19 20:10:58
  http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Buy Amoxicillin Online Amoxicillin gzl.igdt.grubyzwierz.pl.wom.pa http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/
 • ixulexixaa 2020-10-19 20:09:11
  http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Amoxicillin 500mg Buy Amoxicillin Online yxh.dqya.grubyzwierz.pl.qhm.pj http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/
 • idoribof 2020-10-19 19:59:15
  http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Amoxicillin On Line Amoxicillin mwk.oayj.grubyzwierz.pl.kao.ox http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/
 • iyonifif 2020-10-19 19:52:24
  http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Amoxicillin 500mg Capsules Amoxil Dose For 55 Pounds gca.mddu.grubyzwierz.pl.ewf.cb http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/
 • okbexel 2020-10-19 19:50:42
  http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Amoxicillin 500mg Amoxicillin 500mg Capsules eez.nsdi.grubyzwierz.pl.dkm.ve http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/
 • cialis 40 mg 2020-08-20 16:37:40
  Effects Of Alcohol On Amoxicillin AverceCerope https://apcialisz.com/ - Cialis Scefly Proscar Principio Activo Propecia caceErenia Cialis vabapy Propecia Ficha Tecnica
 • generic cialis 2020-07-19 16:12:03
  Diflucan Online Prescription Uniold https://bbuycialisss.com/# - Cialis Fugimima cialis cheap canada Ionity Cialis Staich Buy Salbutimol
 • Nivedly 2020-06-26 19:02:21
  cialis tolerancia https://cialibuy.com/ - cialis professional Cialis Femenino cheap generic cialis M
 • MarkOccub 2020-02-06 22:49:51
  Achat Levitra En Pharmacie http://abcialisnews.com - tadalafil cialis from india Acheter Cialis Marseille cialis vs viagra Cialis Genericos Foro
 • Kelvods 2019-09-11 14:30:24
  Vorhofflimmern Levitra Pure Taladafil Companies In Us cialis prices Crotamiton
 • EllImmata 2019-05-29 02:48:12
  Propecia E Ereccion cialis overnight shipping from usa Kamagra Oral Jelly 200mg Australia Amoxil Haute Qualite Maintenant
 • MalcolmInind 2019-05-23 09:15:37
  http://erectiledysfunctionpillsest.com fast erectile dysfunction drugs buy erectile dysfunction pills erectile hopeless erectile dysfunction
 • Jerrygap 2019-05-22 09:38:22
  http://erectiledysfunctionpillsest.com does erectile dysfunction affect desire herbs for erectile dysfunction erectile rehabilitation program buy erectile dysfunction pills
 • oriaerurafol 2019-05-14 10:26:13
  http://mewkid.net/buy-amoxicillin/ - Amoxicillin Without Prescription Amoxicillin hxz.ffjo.grubyzwierz.pl.kov.ie http://mewkid.net/buy-amoxicillin/
 • EllImmata 2019-05-07 23:36:27
  Tadapox Pills Where Buy Fluconazole buy viagra Buy Nizagara In Uk Viagra Online Fast Delivery Rx Express Canada Drugs
 • MatFums 2019-04-25 12:57:40
  Keflex Decrease Viagra Und Cialis Forum Comment Last Longer
 • MatFums 2019-04-07 02:34:55
  Worldwide Bentyl Buying Human Albendazole viagra Is Periactin Available In Canada
 • ziomek 2014-04-03 22:24:54

  1! kur.... 1!!

 • the_animal 2014-03-30 10:09:47

  No Panowie - odliczamy od 5 :)

 • Twój nick 2014-03-10 21:23:00

  Czasem dobrą rybkę warto zjeść - nie za małą, nie za dużą - ot taką w sam raz :D

 • fishsuj 2014-03-09 23:35:16

  witam serdecznie - własnie wybieramy się naMON i z zaciekawieniem oglądam wspaniałe klify . 

  czy mogę  napisać  na priv. i zaptać o kilka rzeczy ? 

  dodam że od kilku ładnych lat jezdzimy z przyjaciółmi na morskie trocie ale nie po morskie trocie i ich mięso :)

  interesuje nas łowienie w super scenerii  i super wyprawa . 

  moj mail sujaadam@interia.pl

  adam sujka ze słupska (trzy rzeki)

 • gRubyzwierz 2013-10-24 22:04:56

  Bornholm...  chyba najlepsza miejscówką jaką odwiedziliśmy. Po kilku wyprawach na morskie trotki już coś tam wiemy... może i my w 2014 tam zawitamy... :)

 • thee_animal 2013-10-21 11:01:37

  Byliśmy w połowie kwietnia :)

 • Cpt. Lego 2013-10-04 13:23:33

  W jakim terminie byliście?

  Fajna relacja, podobało mi się i tez zaczynam podbój Danii. Zacznę od Bornholmu :)

 • the_animal 2013-09-19 10:07:34

  gg 3442710

 • Twój nick 2013-08-11 16:21:53

  Hej.

  Szkoda,że na stronie nie macie zakładki KONTAKT. Nasza ekipa, po 7-krotnym pobycie nya FYN, szuka czegoś nowego.Wybór padł na Mon.A bo to i blzej i chyba widoki lepsze. Napiszcie, w którum miejscu schodzi sę nan ten wariacki klif

  Wrazie czego odzwonię.

  Pozdrawiam. Darek Zięba  Koszalin

 • the_animal 2013-06-11 12:06:49

  Te nic na kiju to i tak było coś :)

 • ziomek 2013-05-22 18:02:51

  PS. Jedna z bardziej widowiskowych chwil jaka utkwiła mi w pamięci, to pewien wieczór, gdy z Animalem trafiliśmy na fantastyczny spektakl: mnóstwo spławów i "oczek" na wodzie, gdy trocie ganiały za przynętą jak bolenie pod samą tafla wody, a kilkukilogramowe sztuki skakały wierzchem - a na kiju nic :)

   

 • ziomek 2013-05-22 18:01:48

  Ech pięknie, super! Dzięki panowie za wspólny wypad. Waldek - a Tobie jakaś dobra flacha za "oganięcie tematu" się należy :). Pewnie będzie niejedna okazja. Co do przedostatniego zdania - ja jak najbardziej ZA! :D

  Raz jeszcze WIELKIE DZIĘKI!!

   


Dodaj własną opinię :


AntiBot 

 

Menu prawe

 


7,78 kg

 

 

POLECAMY

pajacyk_139x68.gif

 

 

stat4u

 

 

Top 100 o Wedkarstwie

 

Wedkarstwo

 

 

 

grubyzwierz

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2006-2011 GrubyZwierz.com Projekt i wykonanie: GrubyZwierz

E-mail: waldek@grubyzwierz.com

Odsony: 4335 Unikalne:820 Dzisiaj: 16 Online: 2Top: 18-01-2022 (138)