grubyzwierz

   STRONA GŁÓWNA

   TEAM ZACHÓD

   ZŁÓW I WYPUŚĆ

   RELACJE Z WYPRAW

  RYBY DRAPIEŻNE

  KARPIOWANIE

  POD LODEM

   FILMY

   GALERIA

   ŁOWISKA

   GRY

   KUCHNIA

 

Podlodowe łowy

STRONA GŁÓWNA => RELACJE Z WYPRAW

czytano

4269

razy

STYCZEŃ, LUTY, MARZEC 2010

       

Pierwszy styczeń to dla nas - spinningistów rozpoczęcie sezonu pstrągowego. Tego dnia na ryby wybrałem się wraz z Baniem. Od rana nie mieliśmy kontaktu z rybami, dlatego też zmieniliśmy miejscówkę. Tuż przed zmierzchem Banio zaciął fajnego pstrąga - czterdziestaka. W chwilę potem i ja złowiłem chudego wymiarka.

Drugiego dnia na łowy wybraliśmy się całą ekipą. Jedyną rybą dnia był czterdziesto centymetrowy lipień Ziomka. Piękna rybka!

Coraz to mocniejsze mrozy skuły w końcu jeziora. Banio i Ziomek pojechali na podlodowe okonie jako pierwsi. Podczas pierwszej wyprawy trafili na bardzo dobre warunki. Trzydziestaki żerowały znakomicie. Następnego dnia nad wodą byłem razem z Baniem. Okonie nie były już tak skore do brań, jednak kilka sztuk udało mi się złowić.

Pierwsze zawody wędkarskie w naszym kole nr 13 - "Drobnica". Zorganizowano je na jeziorze Duże Dąbie. Zwycięzcą został the_animal, który złowił kilkanaście płotek. Ja z lodu zszedłem bez brania.

14 lutego odbyły się Podlodowe Mistrzostwa Okręgu Zielona Góra. Nasze koło reprezentował the_animal, Ziomek i ja. Jako metodę połowu dopuszczono jedynie mormyszkę. Wykorzystałem sprzyjające warunki i nałowiłem płotkowej drobnicy, dzięki czemu w sektorze zająłem pierwsze miejsce, a w ogólnej klasyfikacji indywidualnej byłem drugi. W klasyfikacji grupowej zajęliśmy czwarte miejsce na 21 drużyn. Czyli naprawdę nieźle! :)

Tydzień później odbyły się kolejne zawody podlodowe. Wygrał je Ziomek, ja byłem drugi, Banio czwarty, the_animal piąty i szósty Adać. Nasza ekipa górą :)

W końcu nadeszły roztopy a wraz z nimi oczekiwana przez wszystkich wiosna. W końcu będzie można wybrać się nad Odrę lub starorzecza.

 

STRONA GŁÓWNA => RELACJE Z WYPRAW

 

 

 

Menu prawe

 


6,0 kg

 

 

POLECAMY

pajacyk_139x68.gif

 

 

stat4u

 

 

Top 100 o Wedkarstwie

 

Wedkarstwo

 

 

 

grubyzwierz

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2006-2011 GrubyZwierz.com Projekt i wykonanie: GrubyZwierz

E-mail: waldek@grubyzwierz.com

Odsony: 3554 Unikalne:1746 Dzisiaj: 52 Online: 1Top: 11-03-2023 (95)