grubyzwierz

   STRONA GŁÓWNA

   TEAM ZACHÓD

   ZŁÓW I WYPUŚĆ

   RELACJE Z WYPRAW

  RYBY DRAPIEŻNE

  KARPIOWANIE

  POD LODEM

   FILMY

   GALERIA

   ŁOWISKA

   GRY

   KUCHNIA

 

Jezioro Pszczewskie

STRONA GŁÓWNA

czytano

19749

razy

 JEZIORO PSZCZEWSKIE

 

Jezioro Pszczewskie (Kochle, Miejskie) położone jest w Pszczewie (woj. lubuskie, powiat międzyrzecki). Przez większość miesięcy woda w jeziorze jest przejrzysta, co utrudnia wędkowanie - zwłaszcza spinningowanie. Zbiornik od kilku lat regularnie zarybiany jest karpiem, szczupakiem, sandaczem i sieją a także innymi rybami. Największe karpie pochodzące z zarybień powinnymieć grubo ponad 20 kg. W jeziorze są też duże szczupaki, które niestety ciężko namierzyć. W jeziorze występują ponadto wszystkie typowe dla jezior nizinnych gatunki ryb. Jeziorem opiekuje się miejscowe koło wędkarskie należące do Okręgu Gorzów Wlkp.

 

DANE JEZIORA

Powierzchnia:

68,7 ha

Głębokość maksymalna

17,8 m

Głebokość średnia

9,5 m

Ilość podwodnych górek

przynajmniej 2

Dopływy całoroczne

1

Odpływy całoroczne

1

 

Linia brzegowa jeziora jest słabo rozwinięta - oprócz kilku cypli, zatok i jednego półwyspu praktycznie brzeg jest praktycznie prosty. Od strony niezamieszaknej prawie na całej lini przy brzegu znajduje się roślinność wynurzona - sitowie, trzcina. Bogata jest również roślinność zanurzona, w której doskonałe kryjówki mają drapiezniki. Część zbiornika przylegająca do zamieszkanej części Pszczewa również w większości porośnięta jest trzciną lub tatarakiem za wyjątkiem "promenady" gdzie dno jeziora gwałtownie opada i nie ma strefy przybrzeżnej lub jest ona słabo wyodrębniona.

 

jpszczewskie.jpg

 

Wzdłuż zachodniego brzegu biegnie droga gruntowa, dzięki czemu dostęp do jeziora z tej jest bardzo łatwy. Ponadto wędkarze z miejscowego koła wędkarkiego zbudowali kilkadziesiąt pomostów, z których można śmiało łowić.  Gorzej jest z częścią wschodnią, gdzie dostępu do wody broni pas drzew, krzewów i zarośli.  Tutaj wędkowanie możliwe jest przede wszystkim z łodzi, można też brodzić po płyciznach w spodniobutach.

 

www.grubyzwierz.pl.jpg

Fragment wschodniego brzegu jeziora

 

Jezioro Pszczewskie należy do moich ulubionych łowisk. Złowiłem w nim m.in: kilka szczupaków o długości 92-96 cm, okonia 54 cm i płoć 1 kg.

 

 

     


Warning: require_once(/home/grubyzwif/www/komentarze/komentarze/comments.php5) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/grubyzwif/www/komentarze/komentarze.php5 on line 3

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/grubyzwif/www/komentarze/komentarze/comments.php5' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/grubyzwif/www/komentarze/komentarze.php5 on line 3